SPORT:ZIELONA GÓRA:

Trwają tenisowe mistrzostwa kraju. Dziś finał

Zespoły KS Górnik Bytom i BKT Advantage Bielsko Biała A spotkają się w czwartkowym finale Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet w Tenisie, rozgrywanych w hali MOSiR Zielona Góra przy ul. Sulechowskiej. W meczu o brązowy medal zagrają ekipy CKT Grodzisk Mazowiecki i AZS Poznań.

Tenisistki z Bytomia dość pewnie awansowały, odnosząc zwycięstwo nad AZS-em Poznań 5:1. Punkty w singlu dla Górnika wywalczyły aktualna mistrzyni kraju seniorek Magdalena Fręch (LOTOS PZT Team) pokonując Annę Hertel 6:3, 6:3, Weronika Falkowska (LOTOS PZT Team) wygrywając z Zuzanną Krygier 6:0, 6:0 oraz Marcelina Podlińska, która okazała się lepsza od Sylwii Zagórskiej 7:5, 6:1.

Szanse poznanianek na awans do finału przedłużyła Weronika Rutkowska, pokonując Magdalenę Hędrzak 6:0, 6:2. W tej sytuacji o losach spotkania zadecydował debel, w którym Falkowska i Fręch wygrały z duetem Hertel-Rutkowska 6:3, 7:6 (7-5). W tej sytuacji nie doszło już do pojedynku między Rozalią Gruszczyńską i Podlińską oraz Krygier i Zagórska (walkower).

W czwartek KS Górnik Bytom zagra o tytuł z BKT Advantage Bielsko Biała, który w drugim półfinale odniósł zwycięstwo nad CKT Grodzisk Mazowiecki 3:2.

Po czterech grach singlowych był wynik 3:1 dla bielskiej ekipy, a w dwóch pojedynkach na Szczycie był remis. Maja Chwalińska (LOTOS PZT Team) zdobyła dla Bielska ważny punkt po wygranej z Anastazją Szoszyną (LOTOS PZT Team) 6:4, 6:1, ale za to jej koleżanka z drużyny Tereza Smitkova przegrała z Martyną Kubką 4:6, 3:6.

Natomiast pozostałe punkty dla BKT zdobyły Patrycja Niewiadomska, pokonując Zuzannę Witkowską 7:5, 6:4, a także Linda Noskova, która wygrała z Laurą Stypułą 6:2, 6:1. Przy stanie 3:1 bielszczankom wystarczyło zdobyć jednego seta w deblu.

Szoszyna i Kubka pokonały w nim 6:4, 2:6, 10-2 Chwalińska i Noskovą, ale stracony set zapewnił rywalkom miejsce w finale (bilans setów 7-4 dla BKT).

Wiadomo, że wolałabym wygrać też mecz deblowy, ale cieszę się z tego urwanego seta, który dał nam ostateczne zwycięstwo. Nastka i Martyna są bardzo dobrym i zgranym deblem, więc to nie było łatwe. Ważne, że wcześniej udało mi się Anastazję pokonać w singlu, bo w tym roku grała naprawdę bardzo dobrze, szczególnie w turniejach z cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Ja w tym sezonie walczyłam głównie z kontuzją nadgarstka. Ale od miesiąca jestem już zdrowa i trenuję pełną parą. Cieszę się, że gram w Drużynowych Mistrzostwach Polski, bo potrzebuję jak najwięcej meczów, żeby się ograć przed nowym sezonem.Maja Chwalińska

W środę rozstrzygnięte zostały losy drużyn, które przegrały w pierwszym dniu mecze ćwierćfinałowe. W meczach o piąte miejsca (ex aequo) Park Tenisowy Olimpia Poznań pokonał TG Sokół Zgierz 4:1, a KKS Olsza Kraków wygrał z BKT Advantage Bielsko Biała B 4:1. W ten sposób ekipy ze Zgierza i Bielska Białej zostały sklasyfikowane ex aequo na siódmej pozycji.