SPORT:ZIELONA GÓRA:

Świetne starty pływaków TP Zielona Góra w mistrzostwach kraju

Worek medali wywalczyli młodzi zawodnicy Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra w mistrzostwach Polski, które odbywały się w miniony weekend na 25-metrowych pływalniach, w Lublinie, Gliwicach i Łodzi.

W sumie zielonogórzanie zdobyli 13 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe. Mówi zadowolony Marian Rzeźniewski, prezes klubu.

Był to najlepszy start naszych ekip od kilku lat. Jestem bardzo zadowolony nie tylko z medali, ale z tego, że praktycznie wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe, niektórzy bardzo znacznie, potwierdzając tym samym, że zaliczają się do czołówki krajowej.

W rywalizacji juniorów dwa złote medale wywalczył w Aleksander Sienkiewicz, ale rekordzistą pod względem krążków był Mateusz Fularz, który sięgnął po cztery medale, w rywalizacji 15-latków w Łodzi – trzy złote i jeden srebrny.

Teraz do wody wchodzą seniorzy i młodzieżowcy, którzy od środy będą rywalizować w mistrzostwach Polski w Olsztynie. Wśród nich będzie Jakub Skierka.

Ciężko pracuje, podporządkował swoje życie tym przygotowaniom, które przebiegały bez zakłóceń. Liczymy, że na 200 metrów stylem grzbietowym powalczy z faworytem, będącym w znakomitej formie Radosławem Kawęckim. Pojedynek zapowiada się niezwykle interesująco.

Mistrzostwa Polski w Olsztynie potrwają do niedzieli.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00