SPORT:

Siatkarska kuźnia talentów w Zielonej Górze

O drużynie opowiada jej prezes i trener Zbigniew Zarzeczny: – Od 2006 roku przejęliśmy sekcję siatkówki z klubu Gwardia. Obecnie mamy trzy grupy chłopców, którzy startują w Wojewódzkiej Lidze Juniorów kadetów i młodzików oraz dwa zespoły kadetek i juniorek, które także występują na tym poziomie.
 
Klub może poszczycić się wychowankami, którzy regularnie otrzymują powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski. Mowa tu o Adrianie Buchowskim i Mateuszu Nożewskim. Z „Trzynastki” wywodzą się też gracze, którzy z powodzeniem rywalizują obecnie na drugoligowych parkietach: – Wiktor Zasowski jest podstawowym zawodnikiem II-ligowego AZS-u, także Piotr Przyborowski również wyszedł z naszego szkolenia. Michał Baumgarten to także nasz wychowanek, który obecnie gra w Orionie Sulechów – mówi Zarzeczny.
 
Zbigniew Zarzeczny chwali sobie również współpracę z władzami miasta Zielona Góra. Klub ma tylko jeden problem: – Martwimy się jedynie brakiem bazy lokalowej. Trenujemy w sali przy ulicy Chopina. Tam warunki szkoleniowe są za ciasne do tak dużego szkolenia, jakie my prowadzimy.
 
W ubiegłym sezonie juniorzy „Trzynastki” odnieśli spory sukces, zajmując czwarte miejsce w finale mistrzostw Polski juniorów. Zielonogórzanie uznali wówczas wyższość jedynie takich siatkarskich potęg jak Piła, Częstochowa czy Bełchatów.
 
 

Autor: Marcin Krzywicki

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00