SPORT:

Nazbierali pół tysiąca medali! Tak szkoli Klub Karate Nidan

Puchar Świata oraz dziecięce mistrzostwa świata – to najważniejsze imprezy dla młodych adeptów Klubu Karate Nidan Zielona Góra jesienią. Apetyty są duże, wszak ten rok jest pełen sukcesów.

Młodzi karatecy z dobrej strony pokazali się w czerwcu w Ogólnopolskim Pucharze Polski Dzieci we Wrocławiu, a pod koniec września ze stolicy Dolnego Śląska przywieźli 10 medali, po które sięgnęli w Międzynarodowym Turnieju w Karate Tradycyjnym. Sukcesy odnieśli m.in. Michał Warzecha (7 lat – brązowy medalista Pucharu Polski Dzieci), Konrad Kałasznikow (11 lat – brązowy medalista Pucharu Polski Dzieci), Wiktoria Krycka (12 lat – złoty medalista Pucharu Polski Dzieci) i Wiktoria Warzecha (13 – lat uczestnik Pucharu Polski Dzieci 2019). Opiekunem grupy jest sensei Mirosław Kuciarski – 6 dan. W ciągu 40 lat pracy trenerskiej jego podopieczni zdobyli w sumie ponad pół tysiąca medali.

Klub Karate Nidan powstał na początku lat 90′. Działamy prawie 30 lat na terenie całego miasta, w sześciu szkołach podstawowych. Mamy też zajęcia w szkołach. Łącznie nasz klub liczy ok. 500 zawodników.Mirosław Kuciarski, Klub Karate Nidan Zielona Góra

W tym roku adepci karate szykują się jeszcze na Puchar Świata w karate fudokan, który odbędzie się w Stuttgarcie oraz na mistrzostwa świata w karate budo, które odbędą się w Brnie.

Ćwiczymy teraz codziennie, tygodniowo 15 godzin. Naszym celem są wysokiej rangi zawody. Na początku listopada będzie to Puchar Świata w Stuttgarcie, a później w Brnie będą II mistrzostwa świata dzieci, juniorów i kadetów. Wybieramy się liczną, 20-osobową grupą.Mirosław Kuciarski, Klub Karate Nidan Zielona Góra

Cała rozmowa z karatekami do wysłuchania poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: