SPORT:

Mega Dance zdominowali mistrzostwa kraju!

Sześć złotych medali przywieźli z spod krakowskiego Szarowa tancerze Mega Dance Zielona Góra.  W Małopolsce odbyły się mistrzostwa Polski w rock and rollu akrobatycznym.

W zmaganiach wystąpiło ponad 300 tancerzy w dziewięciu kategoriach wiekowych. Zielonogórzanie zdominowali tamtejszą imprezę.

Od dawna nie mieliśmy aż tak dobrych wyników na mistrzostwach kraju. Właściwie to nasi zawodnicy zdeklasowali innych rywali. W sześciu kategoriach zajęli pierwsze miejsca, a potem kolejne i właściwie cały finał był nasz. Jesteśmy ogromnie dumni!Anna Miadzielec, mistrzyni świata, trenerka Mega Dance Zielona Góra

Po mistrzowski tytuł w kategorii młodzik sięgnęli Marika Kobylańska i Kamil Ludkiewicz, zaś największą niespodzianką zawodów były złote medale w kategorii junior Natalii Krakowiak i Dmytro Morozova – pary, która trenuje ze sobą dopiero od roku. Podstawą w tak wymagającym tańcu jest zaufanie do partnera. Elementy akrobatyczne wymagają wielomiesięcznej pracy na treningach.

Poziom był wysoki, chociaż mniejszy niż np. na mistrzostwach świata. Na początku było nam ciężko, bo nie znałam mojego partnera i nie od razu mogłam mu zaufać. Z czasem lepiej się poznaliśmy i mu zaufałam. Oczywiście, czasami się zdarza, że jakiś element się nie uda, ale to tylko motywuje do jeszcze większej pracy.Natalia Krakowiak, Mega Dance Zielona Góra

Mistrzowskie tytuły tancerze klubu Mega Dance zdobyli też w kategoriach formacji. Kluczowym startem dla zielonogórzan będzie czerwcowy występ w hali CRS w ramach Pucharu Świata i Mistrzostw Europy.

Więcej w całej rozmowie poniżej.

Rozmowa z A. Miadzielec, N. Krakowiak, M. Kobylańską i K. Ludkiewiczem

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00