SPORT:ZIELONA GÓRA:

Duża dawka tenisa w Zielonej Górze już jutro!

Już jutro Narodowy Dzień Tenisa. W tym roku odbędzie się w dziesięciu miastach naszego kraju, w tym w Zielonej Górze. Początek imprezy o 10:00.

I na dzień dobry polityczne starcie wagi ciężkiej. W pojedynku deblowym dojdzie do meczu Zielona Góra – Gorzów. Gospodarze? Prezydent Janusz Kubicki i dyrektor MOSiR-u Robert Jagiełowicz. Ich rywalami będą senator Władysław Komarnicki i wiceprzewodniczący sejmiku województwa Jerzy Wierchowicz.

Obok meczów tzw. VIP-ów będą odbywać się również turnieje dla dzieci. Najmłodsi będą mogli podpatrywać też członków kadry narodowej. W Zielonej Górze pojawi się wychowanka miejscowego GKT Nafta, Martyna Kubka.

Narodowy Dzień Tenisa odbywa się w dziesięciu miastach i wszędzie będzie przedstawiciel lub przedstawicielka kadry narodowej. Będziemy mogli przekazać swoją wiedzę, bo wiem, że będzie tam dużo młodych adeptów tenisa. Będą też mecze pokazowe, także myślę, że będzie się działo.

Zielonogórzanka także zagra mecz pokazowy. O 11:00 zmierzy się z posłem Waldemarem Sługockim. Nasza zawodniczka mimo pandemii ostatnie miesiące miała pracowite. Polski Związek Tenisowy zorganizował cykl turniejów w ramach LOTOS PZT Polish Tour. Kubka wygrała ostatnio deblowy turniej w Poznaniu.

Ogólnie z wyników jestem zadowolona. Wygrałam jeden turniej singlowy, zrobiłam dwa finały. Wygrałam dwa turnieje deblowe i wicemistrzostwo Polski w debla, także ogólnie wyniki są dość pozytywne. Wiadomo, że gdyby parę meczów ułożyło się troszeczkę inaczej, to mogłoby być jeszcze lepiej, ale oceniając cały cykl, to jestem bardzo zadowolona.

Teraz przed zielonogórzanką wybór, czy udać się na międzynarodowe zawody do Portugalii, czy do Tunezji. Wybór ma zapaść na dniach. Jutro natomiast Kubkę będzie można spotkać kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sulechowskiej. Narodowy Dzień Tenisa w Zielonej Górze rozpocznie się o 10:00 i potrwa do 15:30. Wstęp jest wolny.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: