SPORT:

Brydżyści Winobranie świętują w Palmiarni

W Winobranie sporo będzie się działo także, jeżeli chodzi o imprezy sportowe. Jedną z nich jest VIII Turniej Winobraniowy o Puchar Prezydenta Zielonej Góry w brydżu sportowym, będący jednocześnie memoriałem Walentyny Jaskuły.

Zmagania zaliczane są także do VII Grand Prix Lubuskiego Związku Brydża Sportowego. Rywalizacja co roku odbywa się w Palmiarni Zielonogórskiej. Tak będzie i tym razem.

Gramy w bardzo fajnym miejscu, w Palmiarni zawsze jest przesympatycznie. To świetnie miejsce do przebywania i do grania. Klimat tego turnieju jest wyjątkowy, bo na koniec wśród uczestników losujemy całą furę butelek wina od naszych lokalnych, lubuskich winiarzy.Zofia Miechowicz, Lubuski Związek Brydża Sportowego

To zawody, które w regionie cieszą się zwykle największym zainteresowaniem. Mimo winiobraniowego nastroju rywalizacja jest jednak bardzo poważna.

Turniej będzie międzynarodowy. Będziemy mieli gości z Niemiec, Bułgarii. Na pewno będzie bardzo ciekawie.Zofia Miechowicz, Lubuski Związek Brydża Sportowego

Organizatorzy spodziewają się ok. 60 par. Zmagania rozpoczną się w niedzielę, 9 września o 10:00. Zapisów będzie można dokonać jeszcze tuż przed startem imprezy. Więcej w całej rozmowie z Zofią Miechowicz, poniżej.

Download (PDF, 346KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00