PIŁKA NOŻNA:

Wysokie zwycięstwo piłkarzy Falubazu w sparingu z TS-em

5:0 wygrali z byłym ligowym rywalem, TS-em Masterchemem piłkarze Falubazu Gran-Budu. Zdaniem szkoleniowców obu ekip wynik tego spotkania nie powinien być wyznacznikiem tego, na jakim etapie są obecnie przygotowania do sezonu.

Już przed przerwą Falubaz po bramkach Artura Małeckiego, Dawida Czarneckiego, Sebastiana Górskiego i Bartosza Koniecznego prowadził 4:0. Po zmianie stron jedynego gola strzelił Wojciech Okińczyc i w starciu byłych ligowych rywali wygrał zespół Andrzeja Sawickiego.

Jesteśmy w trudnym okresie. Ostatnio sporo trenujemy. W czwartek w Opalenicy graliśmy z Hiszpanami. Zawodnicy mają prawo odczuwać zmęczenie w nogach. Sparing zawsze jednak daje więcej niż zwykły trening.<span class="su-quote-cite">Andrzej Sawicki, trener Falubazu</span>

Nieco krócej, bo zaledwie kilka dni trenują za to piłkarze TS-u Masterchemu. Jak twierdzi trener Andrzej Boczkowski, celem sparingu z Falubazem było sprawdzenie w boju nowych zawodników.

Ja po prostu chciałem zobaczyć jak grają nowi gracze. Dlatego zgodziliśmy się na ten mecz. Mamy w końcu 7-8 nowych twarzy. Sparing to coś zupełnie innego, niż trening.<span class="su-quote-cite">Andrzej Boczkowski, trener TS-u </span>

Przypomnijmy. Falubaz sezon w trzeciej lidze rozpocznie meczem u siebie z Rekordem Bielsko-Biała, który w sobotę 3 sierpnia. Tydzień później zmagania szczebel niżej rozpocznie TS Masterchem Przylep. Gracze Andrzeja Boczkowskiego zagrają wówczas u siebie z Dębem Przybyszów.

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra – TS Masterchem Przylep 5:0 (4:0)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00