PIŁKA NOŻNA:WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Ważny mecz przed Lechią. Ł. Garguła: za łatwo tracimy bramki

Ostatni weekend Winobrania to także imprezy sportowe. W program dni miasta wpisują się także mecze ligowe. Ważne spotkanie czeka piłkarzy Lechii Zielona Góra.

Podopieczni Andrzeja Sawickiego zmierzą się w sobotę z Polonią-Stalą Świdnica. Oba zespoły są w dolnych rejonach tabeli z czterema punktami na koncie. – Trzeba się nastawić na ciężkie spotkanie – zapowiada Łukasz Garguła, gracz Lechii, który był dziś gościem Piłkarskiej Zielonej Góry.

Świdnica przyjeżdża do nas, a też liczyła pewnie na coś więcej. My musimy pamiętać o tym, żeby być drużyną na boisku. Każdy za każdego musi zasuwać, pomagać. Musimy być kolektywem od pierwszej do ostatniej minuty. Nie mówię, że tego nie było, ale były momenty, że parę rzeczy nie funkcjonowało. Jak będziemy funkcjonować dobrze jako jeden organizm, to też każdy indywidualnie będzie miał z tego dużo radości.

W miniony weekend Lechia dotkliwie przegrała w Zabrzu z rezerwami Górnika 0:4. Wcześniej u siebie grała tylko raz w III lidze, ulegając LKS-owi Goczałkowice Zdrój. Najbardziej doświadczony gracz zielonogórzan uważa, że zespół za łatwo traci bramki.

Tracimy za łatwo te bramki i nad tym pracujemy, żeby takich sytuacji unikać. Wpływa to na nasze nastawienie, choć uważam, że nie powinno, dalej powinniśmy realizować swoje założenia taktyczni. O tym rozmawiamy, ja wolę wyjść na boisko i jako drużyna przekonać swoją grą, że wszystko idzie w dobrą stronę.

Jutrzejszy mecz Lechii na „dołku” przy ul. Sulechowskiej. Początek o 16:30. Cała rozmowa z Łukaszem Gargułą do zobaczenia na wZielonej.pl. W niej także wątki reprezentacyjne, a więcej imprez sportowych w trakcie Winobrania zobaczycie w programie dni Zielonej Góry. Znajdziecie go na naszym portalu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: