PIŁKA NOŻNA:

W Chynowiance nowy trener i chęć bycia w czołówce

Czas na prezentację kolejnego zielonogórskiego zespołu, który występuje w A-klasie. To TKKF Chynowianka, a więc drużyna, która w ubiegłym sezonie uplasowała się na 6. miejscu w grupie III.

Tej lokaty zielonogórzanie już w grupie III nie poprawią, ponieważ w nowym sezonie zagrają w grupie I, co będzie skutkować pojedynkami z drużynami głównie z powiatu świebodzińskiego. W pierwszej kolejce dojdzie do derbów z Drzonkowianką Racula.

Marcin Michniewski, kapitan Chynowianki: – Jak najbardziej chcemy grać dobrą piłkę, cieszyć się grą. Jeżeli konsekwencją będzie awans, to będziemy bardzo szczęśliwi. Jest to nowa grupa, w której przyjdzie nam występować, trudno ocenić nam możliwości innych drużyn, ale patrzymy na siebie. Każdy zespół jest groźny, podchodzimy z szacunkiem i wiarą we własne możliwości.

Za wyniki Chynowianki w nadchodzącym sezonie będzie odpowiadał Paweł Maliszewski.

Paweł Maliszewski, trener Chynowianki: – To jest początek mojej pracy tutaj. Poznajemy się wzajemnie, chcemy wycisnąć z tego jak najwięcej. Nie mówimy otwarcie o awansie, mówimy o poukładaniu i dobrej grze. Zimą będziemy rozmyślali.

Początek sobotniego, derbowego meczu w Chynowie o 16:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X