PIŁKA NOŻNA:

TS Masterchem Przylep bliski sensacji!

Stilon Gorzów zagra o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Podopieczni Kamila Michniewicza wygrali półfinałowe starcie w Przylepie z TS-em Masterchemem 4:2 (0:0), lecz do tego, by zameldować się w finale potrzebowali dogrywki.

Pierwsza połowa środowego starcia bez bramek, choć ze znaczącą przewagą gości. Po zmianie stron Stilon nadal był stroną dominującą, a przewagę udokumentował dwoma golami: wprowadzonego w drugiej połowie Jędrzeja Drame i bramką z rzutu karnego Adriana Nowaka.

Po meczu? Nic z tych rzeczy! Gospodarze próbowali walczyć o odrobienie strat. Akcje mieli nieliczne, ale te, które były bezlitośnie wykorzystywał Paweł Dzikowicz. Popularny “Dziku” w bliźniaczy sposób, dwukrotnie umieszczał piłkę precyzyjnym strzałem po ziemi, przy lewym słupku bramkarza gości.

Jestem zadowolony. Wynik mówi sam, że kto przyszedł, popatrzył, to nie spodziewał się, że to się skończy dogrywką. Były jeszcze nadzieje na jakieś karne, ale trudno nie udało się. Końcówka należała już do gości.Paweł Dzikowicz, TS Masterchem Przylep

W dogrywce dała znać o sobie m.in. szersza ławka drużyny przyjezdnych. Prowadzenie Stilonowi dał Michał Pakuła, a rezultat na 4:2 ustalił Drame.

W finale Stilon zmierzy się z Wartą Gorzów, która w drugim półfinale wygrała na wyjeździe z Promieniem Żary 3:1.