PIŁKA NOŻNA:

SP7 zwycięża w Turnieju Mikołajkowym

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Młodzi chłopcy ze szkół oraz goście z Domu Dziecka w Chociulach prezentowali futbolowe zagrania, które niejednokrotnie z nieskrywaną satysfakcją oklaskiwał trener Lechii, Maciej Murawski. Każda z drużyn startujących w turnieju otrzymała swojego opiekuna z Lechii. Patronat nad zwycięzcami z SP7 objął Brazylijczyk Gaudinho. Rafał Dobroliński sędziował wszystkie mecze, a Paweł Wojtysiak, kapitan zespołu, objawił się jako spiker zawodów.
 
– Taka idea powstawała już od paru lat, jednak z roku na rok odkładaliśmy organizację takiego turnieju. W tym roku zebraliśmy sił, zorganizowaliśmy to z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz MOSiRem. Uśmiechy i radość dzieci są dla nas nagrodą – mówił Krzysztof Stacewicz, wiceprezes Lechii.
 
Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR, stwierdził z kolei, że największe zasługi leżą po stronie Lechii: ,,Całość zasług za organizację trzeba oddać KS Lechia, my natomiast pomogliśmy zorganizować te drużyny, puchary itp.. Uważam, że każda taka inicjatywa jest cenna”.
 
Najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany Krzysztof Darul ze Szkoły Podstawowej numer 17, najlepszym bramkarzem okazał się Damian Oleszek z "jedenastki", a koronę króla strzelców wywalczył piłkarz ze zwycięskiego teamu – Dawid Kokowicz.
 
Poniżej zamieszczamy wypowiedzi organizatorów i uczestnika turnieju.

Autor: Hubert Brzozowski

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00