PIŁKA NOŻNA:

Piłkarski Falubaz: trzeba poprawiać to co dobre

Miesiąc do wznowienia rozgrywek ligowych

Miesiąc pozostał do wznowienia gry w lubuskiej czwartej lidze. W ten weekend piłkarze Falubazu Gran-Budu zagrają kolejne mecze kontrolne. W Lubinie ze Ślęzą Wrocław i w Głogowie z rezerwami Chrobrego.

Podopieczni Andrzeja Sawickiego tym samym wchodzą w cykl dwutygodniowego grania. Jak wygląda najbliższy kalendarz zielonogórskiego zespołu?

W dwa tygodnie rozegramy sześć sparingów. W piątek w Lubinie gramy ze Ślęzą Wrocław. Czołowy zespół trzeciej ligi i bardzo mocny zespół. Dzień później jedziemy do Głogowa, gdzie zagramy z rezerwami Chrobrego. Następnie, o ile dobrze pamiętam, w przyszłą środę gramy z Odrą Nietków, a w sobotę przyjeżdża Pogoń Świebodzin. Można powiedzieć, że mamy do rozegrania cztery mecze w osiem dni. Mam nadzieję, że po nich wszyscy będziemy zdrowi. Później będzie trochę luźniej.Andrzej Sawicki, trener Falubazu

Trener zaznacza, że przygotowania wyglądają nieco inaczej niż w innych zespołach. Drużyna ma trenować przede wszystkim te aspekty, który pozwoliły im zająć pierwsze miejsce w czwartej lidze po rundzie jesiennej.

My pracujemy inaczej niż większość zespołów. Przygotowując się do sezonu cały czas doskonalimy te elementy, które przynosiły nam w lidze konkretne wyniki. Oczywiście jest większy akcent na motorykę, ale trenujemy nad wszystkimi fragmentami gry. Myślę, że tak to powinno wyglądać. Andrzej Sawicki, trener Falubazu

Drugi zielonogórski czwartoligowiec TS Masterchem Przylep w sobotę na boisku przy ul. Sulechowskiej podejmie Piast Czerwieńsk. Dodajmy, że lubuskie rozgrywki wracają za miesiąc. Falubaz Gran-Bud w weekend 16-17 marca podejmie u siebie Carine Gubin, a TS na wyjeździe zmierzy się Tęczą Krosno Odrzańskie. Cała rozmowa trenerem Andrzejem Sawickim poniżej. 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: