PIŁKA NOŻNA:

Falubaz przegrywa w pierwszym sparingu z Górnikiem Polkowice

Porażką 2:3 zakończyła się pierwsza gra kontrolna piłkarzy Falubazu Gran-Budu. Zielonogórzanie w sobotnie wczesne popołudnie okazali się minimalnie gorsi od drugoligowego Górnika Polkowice.

Pierwsze trafienie, dla gości, mieliśmy w 37. minucie. Jeszcze przed przerwą wyrównał Artur Małecki, a tuż po niej na prowadzenie Falubaz wyprowadził Maciej Górecki. Później strzelali już tylko zawodnicy z Polkowic, którzy wygrali ostatecznie 3:2.

Dobrze, że wszyscy są zdrowi. Dzisiaj jest parno, płyta boiska jest trochę tępa, piłka powoli się toczyła. Graliśmy z bardzo dobrym zespołem. Widać u nich jakość piłkarską, grali szybko. Bardzo pożyteczny sparing. Ten etap, jeszcze bez konkretnych wniosków.Andrzej Sawicki, trener Falubazu Gran-Budu

Sezon dla jedynego zespołu z województwa lubuskiego w trzeciej lidze zacznie się w sobotę 3 sierpnia, kiedy to do Zielonej Góry przyjedzie Rekord Bielsko-Biała. Do tego czasu zielonogórzanie mają rozegrać pięć sparingów.

W naszym zespole będzie sporo zmian, więc tego czasu jest niewiele. Są nowi ludzie i muszą się dostosować do naszego, który różni się od innych w tej lidze. Nie tak łatwo złapać takie automatyzmy, ale tym muszę zająć się ja. Filozofia naszego grania na pewno się nie zmieni. Nadal chcemy grać ofensywnie. Andrzej Sawicki, trener Falubazu Gran-Budu

Trener pozytywnie ocenił też kilka nowych twarzy w swojej drużynie. W najbliższym czasie ma domknąć się temat zmian, jakie nastąpią w Falubazie. Wiadomo już, że Zieloną Górę opuszczą Wojciech Okińczyc, Przemysław Mycan, Krzysztof Wierzbicki, a także Paweł Wojtysiak.

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra – Górnik Polkowice 2:3 (1:1)

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: