PIŁKA NOŻNA:

Dla kogo trzecia liga?

Tego wciąż nie wiadomo i wszystko rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce. W miniony weekend lider lubuskiej czwartej ligi KS Falubaz Zielona Góra wygrał z Odrą Bytom Odrzański 2:1, ale wygrał też Santos Świebodzin, który w Ośnie Lubuskim pokonał czwartą w tabeli Spójnię 2:0.

W efekcie Falubaz ma tylko oczko przewagi nad wiceliderem ze Świebodzina.

Mecz zielonogórzan zaczął się sensacyjnie od prowadzenia bytomian, które dał im Patryk  Winiarski w 30 minucie. Gospodarze stwarzali sobie sytuacje, mieli przewagę, ale udokumentowali ją dopiero w drugiej połowie bramkami Piotra Andrzejczaka i Andrzeja  Dorniaka w 49 i 51 minucie. Posłuchajmy szkoleniowców Falubazu i Odry: Jarosława Misia i Jakuba Wolnego.

Jarosław Miś i Jakub Wolny

W najbliższy weekend zielonogórzanie odbiorą punkty walkowerem za zwycięstwo z wycofanym z rozgrywek Łucznikiem Strzelce Krajeńskie, a 11 czerwca zmierzą się z Promieniem Żary i to będzie pojedynek na wagę awansu.