SportZIELONA GÓRA:

Największa impreza na świecie w hali CRS!

Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło razem w tańcu niebawem będą do zobaczenia tylko w materiałach archiwalnych. W czerwcu zielonogórscy mistrzowie świata w rock and rollu akrobatycznym zatańczą po raz ostatni.

Mistrzostwa Europy i Puchar Świata w rock and rollu akrobatycznym to impreza, która od 23 do 24 czerwca odbędzie się w hali CRS. Ma być taneczną ucztą na niespotykaną dotąd skalę.

Ktokolwiek chciałby zobaczyć coś wyjątkowego, to u nas po raz pierwszy będą formacje seniorskie. Sześć par, które wykonują 3-minutowe prawie cyrkowe układy akrobatyczne, podwójne salta. Warto to zobaczyć, no i oczywiście będą też Ania i Jacek.Bartłomiej Kobylański, prezes Sportowego Klubu Tanecznego Mega Dance, wiceprezydent Światowej Federacji Rock’N’Rolla

Ania i Jacek, którzy na oczach rodziny, przyjaciół i kibiców zatańczą już po raz ostatni. To w hali CRS zakończą blisko 11-letnią karierę, którą można określić mianem pasma sukcesów. Tytuły mistrzów świata, zwycięstwa w Pucharach Świata, czy przed rokiem złote krążki w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich zapisują ich na trwałe w historii tej dyscypliny.

Jak pierwszy raz zdobywałem mistrzostwo świata, to mi się łezka zakręciła, więc teraz też może być płacząco (śmiech).Jacek Tarczyło, mistrz świata w rock and rollu akrobatycznym

Nowe stroje, nowe układy taneczne – wszystko w tym ostatnim dniu ma być wyjątkowe i będzie, choć stres z racji pożegnania w domu też będzie większy.

Podwójnie musimy się pokazać z dobrej strony. Nie chciałabym popełnić jakiegoś faux pas przed własną publicznością. Będzie to trudne, ponieważ w tym roku nie wystąpiliśmy na żadnych międzynarodowych zawodach i trochę brakuje obycia scenicznego, mimo, że jesteśmy takimi starymi wyjadaczami. Mam jednak nadzieję, że sobie poradzimy.Anna Miadzielec, mistrzyni świata w rock and rollu akrobatycznym

Najgroźniejsi rywale to jak zawsze Rosjanie. Uczta rock and rolla akrobatycznego w liczbach prezentuje się imponująco: do Zielonej Góry zjedzie ok. 2 tysięcy tancerzy, z 30 krajów świata. Mistrzostwa Europy i Puchar Świata w hali CRS 23 i 24 czerwca.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00