Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki

10 punktów straconych w ostatnich dwóch minutach i koniec marzeń o sensacji w Lidze Mistrzów, a sprawienie jej było naprawdę w zasięgu. Stelmet BC Zielona Góra przegrał w Stambule z Besiktasem 60:65.

Mistrzowie Polski bez Borisa Savovicia byli skazywani na klęskę w stolicy Turcji, tymczasem poza słabą pierwszą kwartą przez długi czas bili się jak równy z równym. Zwłaszcza w drugiej połowie. Jeszcze trzy minuty przed końcem pojedynku po rzucie za 3 pkt. Thomasa Kelatiego Stelmet prowadził sześcioma punktami.

Rywale zagrali całkiem dobrze w ostatnich czterech minutach, w decydującym momencie dla losów spotkania. Jeśli chcemy osiągnąć sukces, to musimy grać przez 40 minut. To jest najważniejsze. Na tym poziomie każdą pozycja, decyzja, może być kluczowa dla losów meczu. My mieliśmy problem na początku i na końcu meczu.Artur Gronek, trener Stelmetu BC Zielona Góra
Ten mecz nie był łatwy zarówno dla nas, jak i dla rywali. Zwycięzca jest jeden. Jest nim Besiktas, gratulacje i do zobaczenia w następnej rundzie.Filip Matczak, Stelmet BC Zielona Góra

W ostatnich sekundach Besiktas użył swojej najgroźniejszej broni – rzutu z dystansu. 17 sek. przed końcem przy stanie 60:60 celną trójką na wagę zwycięstwa popisał się Maxim Mutaf.

To było trudne spotkanie dla nas, ale jesteśmy szczęśliwi ze zwycięstwa. Nie mieliśmy pełnej rotacji, tak jest od początku sezonu. To dla na nas trudne, ale pracujemy ciężko, by dobrze prezentować się w swojej lidze i w BCL. Straciliśmy tempo szczególnie w drugiej połowie, natomiast próbowaliśmy, robiliśmy wszystko, żeby wygrać i to się udało.Ufuk Sarıca, trener Besiktasu Stambuł

Stelmet w Lidze Mistrzów ma na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki. W kolejny wtorek zmierzy się u siebie z włoskim Sidigas Avellino, który dziś zagra z belgijską Ostendą. W drugim dzisiejszym meczu grupy D Aris Saloniki podejmie Nanterre. Wczoraj natomiast Telekom Baskets Bonn przegrał z CEZ-em Nymburk 87:89. W tabeli na teraz prowadzi Besiktas przed Nymburkiem. Stelmet jest czwarty.