KOSZYKÓWKA:

Wreszcie jest! Nowy trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Žan Tabak poprowadzi Stelmet Enea BC Zielona Góra! Chorwacki szkoleniowiec związał się z klubem dwuletnią umową.

49-letni Tabak wraca na ławkę trenerską w polskim klubie po siedmiu latach. W 2012 roku prowadził drużynę Trefla Sopot. Jak sam mówi, przy wyborze zespołu nie kierował się pieniędzmi, tylko możliwościami pokazania się ze swoim zespołem.

Szukam klubu, w którym mogę zbudować zespół i w którym będę mógł poświęcić się i mieć najwięcej korzyści ze swojej pracy.Žan Tabak, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Chorwat zawodnicze CV ma imponujące. Znak smak mistrzostwa NBA, Euroligi, a także sukcesu reprezentacyjnego z medalem Igrzysk Olimpijskich włącznie. Ostatnim klubem, w którym pracował był hiszpański Caja Laboral. Dwa ostatnie lata minęły mu na pracy jako ekspert telewizyjny. Jest też trenerem reprezentacji Słowacji.

Obecnie skupia się na pozyskaniu nowych pięciu graczy do drużyny zielonogórzan.

Szukamy najlepszych graczy, za najlepszą możliwą cenę. Niezależnie od narodowości. Nieważne czy są biali, czarni, Chińczycy czy Australijczycy, wysocy czy niscy. Mają być dobrzy dla zespołu. Musimy zbudować zespół na nowych zasadach. Nie ma już przepisu o obecności dwóch Polaków na parkiecie. Podpisałem dwuletni kontrakt i chcę być częścią tego planu.Žan Tabak, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Zielonogórzanie drugi rok z rzędu będą występować zarówno w Energa Basket Lidze, jak i rozgrywkach ligi VTB. Tabak nie nazywa tego problem, tylko wyzwaniem.

Podpisanie kontraktu z Chorwatem skomentował także Janusz Jasiński, właściciel klubu.

Czy byli inni? Na pewno było dużo innych kandydatów. Dzisiaj trzeba wszystko wyzerować i iść dalej z trenerem, którego wybraliśmy. (…) Trener ma pewną wizję, my mamy pewne oczekiwania i nasze dwa światy się zeszły. W Polsce basket to jest teraz rewolucja. My nie zdajemy sobie sprawy, jakie będzie miało konsekwencje długofalowe zniesienie przepisu o dwóch Polakach na parkiecie. Zależało nam na tym, żeby nowy trener nie kierował się tymi starymi przepisami. Widzę, że transfery dokonywane na naszym rynku cały czas toczą się starym rytmem. Janusz Jasiński, właściciel Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Właściciel klubu dodał, że Stelmet nie chciał “meblować pokoju” trenerowi i wcześniej zamykać składu. Ten skompletuje sobie nowy szkoleniowiec. Do grona zawodników, którzy opuszczają biało-zielonych dołączył Markel Starks. Amerykanina nie będzie w przyszłym roku w Zielonej Górze.

Całe wypowiedzi poniżej, w zapisach całej konferencji prasowej z Žanem Tabakiem i drugiej części spotkania z dziennikarzami z Januszem Jasińskim.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: