KOSZYKÓWKA:

Tajemniczy Urlep przed meczem z Monaco

Niewiele mówi o rywalu, o ewentualnych nowych zagrywkach, jak i o zdrowiu swoich podopiecznych – Andrej Urlep, szkoleniowiec Stelmetu Enei BC Zielona Góra przed starciem z AS Monaco jest oszczędny w słowach. We wtorek mistrzowie Polski zmierzą się w pierwszym meczu fazy play-off Ligi Mistrzów.

Gdy zielonogórzanie w styczniu w każdym meczu grali o życie w europejskich pucharach, AS Monaco mogło już myśleć nie czy, ale z kim zagra w kolejnej fazie rozgrywek. Uczestnik Final Four i trzeci zespół Ligi Mistrzów poprzedniego sezonu w tegorocznych rozgrywkach przegrał tylko raz i to w ostatnim meczu z Pinarem Karsiyaką Izmir.

Wszyscy wiemy, że gramy z bardzo mocnym zespołem, który miał najlepszy bilans w Lidze Mistrzów. Przegrali jeden mecz i to z Monaco, który nie miał znaczenia. My bardzo szanujemy drużynę z Monaco. Na pewno nie są zespołem, który jest nie do pokonania. Wiemy, co robią dobrze, wiemy, co robią nie tak dobrze. Spróbujemy zrobić wszystko, żeby z nimi wygrać. Będzie bardzo trudno, ale jak zagramy na maksimum swoich możliwości, to myślę, że mamy szansę ich pokonać.Andrej Urlep, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Andrej Urlep, szkoleniowiec biało-zielonych nie chciał się wypowiadać o mocnych stronach rywali. Niewiele mówił też o stanie zdrowia swoich podopiecznych. Uspokoił, że wszyscy są gotowi, również wracający po kontuzji Boris Savović, który we wtorkowy wieczór wreszcie zagra. Szkoleniowiec odniósł się również do odejścia Nikoli Markovicia, z którym klub po półtorej miesiąca rozwiązał umowę.

Problemem było to, że było siedmiu obcokrajowców, a może grać tylko sześciu. Jeden byłby poza składem. Zdecydowaliśmy, że wraca Savović. Marković narzekał wcześniej, że ma za mało minut, że nie czuje takiej pewności. Po powrocie Savovicia tych minut byłoby jeszcze mniej. Dla niego lepszą opcją było pójście do drużyny, w której będzie więcej grał i będzie jej pewnym punktem.Andrej Urlep, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Początek spotkania w hali CRS o 18:30. Słuchajcie Radia Index. Do wygrania wejściówki na mecz z AS Monaco.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00