Stelmet powalczył, ale przegrał w Kazaniu

Zielonogórscy koszykarze mogą wracać z Rosji z podniesionymi głowami, bo dzielnie, zwłaszcza w drugiej połowie, stawiali czoła w Kazaniu Unicsowi.

Stelmet Enea BC przegrał 73:86, głównie dzięki słabej pierwszej połowie spotkania. Zarówno pierwszą, jak i drugą kwartę gospodarze wygrali 25:17.

Na początku trzeciej kwarty przewaga Rosjan osiągnęła 20 punktów i wtedy zielonogórzanie zabrali się za odrabianie strat. Efekt? Na koniec trzeciej kwarty Stelmet podszedł na 4 punkty, a na początku czwartej nawet na 1!

Na sensację nie pozwoliły gwiazdy Unicsu, w tym ta największa – Eric McCollum, autor 23 punktów. Double-double dołożył Raymar Morgan (19 pkt., 12 zbiórek). W Stelmecie podwójną dwucyfrową zdobyczą popisał się Drew Gordon (13 pkt. i 10 zb). Najwiecej dla zielonogórzan – 16 „oczek” rzucił Joe Thomasson.

To piąta porażka Stelmetu w lidze VTB. W najbliższą środę zielonogórzanie zagrają w Stargardzie ze Spójnią w ramach Energa Basket Ligi.