Stelmet ogrywa Dąbrowę i melduje się w półfinale EBL

Stelmet Enea BC 81:73 pokonał w czwartym meczu ćwierćfinałowym Energa Basket Ligi MKS Dąbrowę Górniczą. Tym samym zielonogórzanie awansują do półfinału, gdzie czeka już Polski Cukier Toruń.

Biało-zieloni zaczęli od trzech “trójek” Przemysława Zamojskiego, świetnie grał też Michał Sokołowski. Po dziesięciu minutach Stelmet wygrywał 28:22. W drugiej kwarcie zielonogórzanie prowadzili już 40:28, ale wtedy serię 17:0 zaliczyli gospodarze, którzy na przerwę schodzili prowadząc pięcioma “oczkami”.

Stelmet rywali przegonił dopiero w połowie następnej kwarty i przed ostatnią częścią wygrywał 66:60. Ostatnie minuty to wyrównany pojedynek, ale goście, między innymi celnymi rzutami osobistymi wygrali 81:73 i całą rywalizację w ćwierćfinale 3:1.

Rywalem Stelmetu w kolejnej fazie będzie Polski Cukier Toruń, który 3:0 pokonał King Szczecin.

MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet Enea BC Zielona Góra 73:81 (22:28; 23:12; 15:26; 13:15)