Pogrom w przeddzień Święta Niepodległości

Koszykarskie święto w hali CRS!

Stelmet Enea BC Zielona Góra wysoko, bo aż 113:93 pokonał Arkę Gdynia w hicie Energa Basket Ligi. Początkowo niewiele wskazywało na tak wysoką porażkę gdynian, ale z każdą chwilą gospodarze się rozkręcali i ostatecznie nie dali szans przyjezdnym.

Początek meczu to wymiana ciosów, a obie ekipy grały jakby zapomniały o obronie. W drużynie z Gdyni najbardziej wyróżniali się Robert Upshaw, który w pierwszej kwarcie wywalczył 11 punktów i były koszykarz Stelmetu James Florence. Po dziesięciu minutach i “trójce” w ostatnich sekundach Łukasza Koszarka Zielona Góra prowadziła 29:28.

W połowie drugiej kwarty to Arka wygrywała 43:42, ale wtedy obrona gospodarzy zaczęła się uszczelniać, co uniemożliwiało gdynianom doganianie rozpędzającego się Stelmetu. Celne rzuty za trzy oddawali m.in. Michał Sokołowski, Łukasz Koszarek, czy Boris Savović. Ostatecznie podopieczni Igora Jovovicia schodzili na przerwę prowadząc szesnastoma punktami.

W drugiej połowie Stelmet poprzeczkę zawiesił jeszcze wyżej. W grze Arkę próbował utrzymać James Florence, ale nawet jego świetna dyspozycja (26 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty, przechwyt) nie pozwoliła zagrozić gospodarzom. Gdynianie grali egoistycznie i wydali się pogodzeni z porażką, która nastąpiła po czwartej kwarcie, bowiem Stelmet wygrał ostatecznie 113:93.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Arka Gdynia 113:93 (29:28, 33:18, 31:24, 20:23)

To były derby tej kolejki, byliśmy bardzo zmotywowani na to spotkanie. Oba zespoły na początku bardzo mocno postawiły na atak. Później poprawiliśmy obronę i od tego czasu kontrolowaliśmy to spotkanie. Jestem dumny z moich graczy, jak podeszli do tego meczu, jak byli zmotywowani, z jaką energią zagrali. Mogę powiedzieć, że kontrolowaliśmy wynik tego spotkania przez pełne 40 minut. Czy to był perfekcyjny mecz? Na pewno znakomity, ale jest miejsce do tego, żeby być lepszym, żeby się poprawiać. Teraz szykujemy się do meczu z Kalevem Tallinn. Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Mecz ligi VTB zielonogórzanie rozegrają na wyjeździe we wtorek, 13 listopada.