KOSZYKÓWKA:

Kelati wraca do Stelmetu

Poprzedniego sezonu w Stelmecie nie dokończył ze względu na kontuzję. W obecnych rozgrywkach niejednokrotnie powracał jego temat gry w Zielonej Górze. Gdy wydawało się, że upadł, a zawodnika bardziej niż z Winnym Grodem łączono z Ostrowem okazało się, że… Thomas Kelati jednak zagra w Stelmecie!

Amerykanin z polskim paszportem został zakontraktowany w ostatnim dniu okienka transferowego w Energa Basket Lidze. 36-latek ma zadanie wzmocnić drużynę przed najważniejszymi meczami sezonu.

Kelati zna smak mistrzowskiego tytułu ze Stelmetem. Świętował go przed dwoma laty, po zwycięskich finałach z Polskim Cukrem Toruń. W przeszłości występował w takich klubach jak: PGE Turów Zgorzelec, Unicaja Malaga, Khimki Moskwa czy Laboral Kutxa Vitoria.

Zbroi się też mistrz Polski. Anwil Włocławek sięgnął po Michała Ignerskiego. Doświadczony zawodnik jeszcze niedawno dawał do zrozumienia, że skończył z poważnym graniem, bawiąc się basketem w II-ligowym AZS-ie Baskecie Nysa.

Nowych graczy zakontraktowali też w Ostrowie, Warszawie i Dąbrowie Górniczej. Są to odpowiednio: Casper Ware, Jorge Bilbao i Deng Deng.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X