KOSZYKÓWKA:

Jasiński o BCL Final Four: uważam, że szanse mamy olbrzymie

Równo za tydzień pierwszy mecz play-off Ligi Mistrzów. Stelmet Enea BC w Zielonej Górze podejmie AS Monaco. Rewanż, na który udadzą się czarterem wraz z drużyną kibice, odbędzie się tydzień później.

Janusz Jasiński, właściciel mistrzów kraju wybiega jednak naprzód i już myśli o organizacji turnieju Final Four, dla najlepszych drużyn rozgrywek Ligi Mistrzów. Warunkiem jest jednak to, żeby Stelmet znalazł się w gronie najlepszych drużyn Basketball Champions League. Bez tego organizacja, zdaniem Jasińskiego będzie trudna, ale nie niemożliwa.

Co będzie jak nikt z czwórki nie będzie? Zadałem takie pytanie i odpowiedź jest taka, że trzeba tam być, ale… są jakiejś trzy kropki. Mówimy o maju, mówimy o ośmiu dniach wyłączeniu dużej europejskiej hali, mówimy o mniejszej grupie potencjalnych klubów. Według mnie mamy olbrzymie szanse, żeby to zorganizować. Wiąże się to oczywiście z kosztami, bo organizacja takiej imprezy nie jest czym prostym.Janusz Jasiński, właściciel Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Swoje wsparcie zadeklarowały władze miasta i władze województwa. Koszt organizacji takiej imprezy, która odbędzie się w maju to ok. 2 mln zł.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00