Hit EBL dla Polskiego Cukru

Druga porażka Stelmetu Enei BC na krajowym podwórku. Zielonogórzanie przegrali w mikołajkowy wieczór w Toruniu z Polskim Cukrem 89:93.

O tym, że torunianie mają świetnych strzelców nie trzeba było nikogo przekonywać. Sztab szkoleniowy zielonogórzan mówił o tym przed meczem. Polski Cukier rzucił 11 z 20 “trójek”, co dało skuteczność 55%. Gospodarze przewagę i to znaczącą mieli jednak na desce. Podopieczni Dejana Mihevca wygrali zbiórki 37-25, zbierając aż 13 piłek na atakowanej desce.

To nie chodzi tylko o ofensywne zbiórki. Tu chodzi również o determinację i o inne elementy defensywne w koszykówce. Takie, jak: agresywność na piłce, przygotowanie do bronienia pick&rolli i inne. Wiele rzeczy, które próbujemy wdrożyć na treningach, choć to jest trudne, gdy nie ma wiele czasu na nie. Jednak dla nas powinno być łatwiej, mamy przecież doświadczonych zawodników, którzy uwagi trenerskie mogą od razu przenieść na parkiet. Inaczej jest, gdy mówisz do młodych graczy, którzy tego doświadczenia nie mają. Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Stelmet pierwszą kwartę nieznacznie wygrał, w drugiej dał się przegonić i do przerwy przegrywał różnicą 7 “oczek”. Najwyższa przewaga miejscowych to 11 punktów i została osiągnięta w czwartej kwarcie. Podopieczni Igora Jovovicia próbowali jednak gonić do końca. Sporo w obronie pomógł wprowadzony na boisko w drugiej połowie Filip Matczak. Ważne przechwyty notował Michał Sokołowski, ale w końcówce torunianie nie popełnili zbyt wielu błędów. Najwięcej punktów zdobył w tym meczu Karol Gruszecki – 18. Dla zielonogórzan najwięcej po 15 “oczek” rzucili: Boris Savović i Markel Starks. Ten ostatni nie dokończył meczu ze względu na uraz.

Wygląda to na problem z kolanem, jednak nie jestem osobą kompetentną, by się na ten temat wypowiadać. Przy współpracy z naszymi medykami nie był w stanie zgiąć w pełni tej nogi. To nie jest dobry sygnał, więcej będzie wiadomo po badaniach.Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

Już w niedzielę hit ligi VTB w Zielonej Górze. Stelmet zmierzy się z Chimkami Moskwa. Ten mecz w hali CRS o 18.00.