Zwycięstwo wyszarpane w końcówce

Persa MOSIR AZS UZ pokonała u siebie wyżej notowany Helios Białystok 2:1. Zielonogórzanie po tym pojedynku nie tylko wyprzedzają rywali w tabeli, ale również zajmują pozycję wicelidera.

Pierwsza połowa była serią niewykorzystanych szans akademików, którzy po 20. minutach spokojnie mogli prowadzić kilkoma bramkami. Pierwszego gola dla Persy zdobył w 11. minucie Kacper Konopacki, wyrównał niespełna 120 sekund później Piotr Skiepko.

W drugiej połowie akademicy mieli już znaczniej mniej szans bramkowych. Zwycięstwo udało się dosłownie wyszarpać w ostatnich minutach spotkania. Autorem trafienia, po asyście Kamila Kruszyńskiego był Łukasz Hanc, który chwilę wcześniej zameldował się na parkiecie. Goście co prawda skorzystali z ryzykowanego manewru wystawiając bramkarza Kamila Ulamana do przodu, ale po 40 minutach to Persa cieszyła się z ważnego zwycięstwa, bowiem akademicy zajmą po tym meczu 2. miejsce w tabeli.

Rywal zajmuje to miejsce nieprzypadkowo w tabeli. Zagrali zupełnie inaczej niż w Białymstoku. Tam wyszli wysoko, bez respektu, a dzisiaj wiedzieli, co my gramy i cofnęli się. Do tego nasza nieskuteczność, bo trzeba powiedzieć, że mieliśmy w pierwszej połowie sporo sytuacji. Ja sam miałem trzy, a wykorzystałem jedną. Cieszą trzy punkty na koniec i przesuwamy się na pozycję wicelidera.Kacper Konopacki, zawodnik Persy MOSIR AZS UZ

Więcej o meczu w poniedziałkowym programie “Szatnia akademików” na antenie Akademickiego Radio Index o godzinie 13:00.

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Helios Białystok 2:1 (1:1)

11′ Kacper Konopacki 1:0

13′ Piotr Skiepko 1:1

38′ Łukasz Hanc 2:1