Szatnia Akademików szatnią zwycięzców!

To był wymarzony weekend dla ligowców AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego! Zarówno siatkarze, jak i piłkarze ręczni wygrali swoje spotkania.

Podopieczni Wiktora Zasowskiego nadal są na czele grupy 4 II ligi. Akademicy w czwartym meczu w tym sezonie odnieśli zwycięstwo, tym razem w Legnicy z Ikarem 3:0. W Szatni Akademików obecni byli: Mateusz Ruciński i Jakub Kupisz, którzy nie kryli faktu, że starcie w Legnicy było najsłabszym w tym sezonie, a mimo to zwycięskim bez straty seta. AZS ma komplet zwycięstw i tylko jedną straconą partię, a na horyzoncie mecz z Aqua-Zdrojem Wałbrzych, który w ostatniej kolejce uległ Sobieskiemu Żagań 2:3.

Zwycięstwo za 3 punkty odnieśli także piłkarze ręczni PKM-u Zachód AZS UZ. Podopieczni Ireneusza Łuczaka nie dali szans Realowi Astromalowi Leszno, wygrywając 26:19 (12:10). Brawa akademikom należą się zwłaszcza za drugą połowę spotkania, w której pozwolili rywalowi rzucić zaledwie 9 bramek. To drugi triumf akademików, a pierwszy we własnej hali w tym pierwszoligowym sezonie. W najbliższy weekend akademicy odpoczywają. – Przyda się ta przerwa – mówił w audycji Ireneusz Łuczak.

Szatnia Akademików w każdy poniedziałek o 13:00 w Radiu Index. Powtórka o 20:00.