Szatnia Akademików: siatkarze robią zdjęcia tabeli II ligi! Porażka szczypiornistów

Siatkarze po raz trzeci “do przodu”, piłkarze ręczni po raz trzeci w tym sezonie “do tyłu” W Szatni Akademików omawiamy weekendowe poczynania ligowców AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Szczypiorniści ulegli we Wrocławiu drużynie Forzy 22:27. Jeszcze w 50 minucie był remis po 22:22, ale ostatnie 10 minut, to pięć bramek gospodarzy, bez zdobyczy strzeleckich akademików. Przyczyn porażek w końcówkach meczów, powodów nierównej gry tzw. “zrywami” szukaliśmy wspólnie z Dawidem Piechowiakiem, kierownikiem klubu AZS UZ. Już w tę sobotę, akademicy podejmą u siebie MKS Real Astromal Leszno. To ważny mecz sąsiadów w tabeli.

Znacznie lepsze nastroje w zespole siatkarzy. Akademicy stracili tylko seta w trzech dotychczasowych meczach. Po ostatniej kolejce objęli samodzielne przodownictwo w tabeli grupy 4, II ligi. W minioną sobotę, podopieczni Wiktora Zasowskiego wygrali 3:0 z Bielawianką Bester Bielawa 3:0 (18, 11, 19). W kolejny weekend AZS powalczy o czwarty triumf z rzędu w Legnicy z Ikarem.

Szatnia Akademików w każdy poniedziałek po godzinie 13:00 w Radiu Index. Powtórka tego samego dnia o 20:00. Program do zobaczenia również na radiowym Facebooku.