AZS:UCZELNIA:

Sportowcy niepełnosprawni dostarczają nam wiele radości

3 grudnia to dzień poświęcony osobom niepełnosprawnym, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Przy tej okazji na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyły się spotkania, warsztaty i prezentacje poświęcone osobom, które zmagają się z różnymi dysfunkcjami.

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego dumnie reprezentuje sekcja osób niepełnosprawnych, która powiększa się z roku na rok. Obecnie akademiccy sportowcy niepełnosprawni rywalizują w siedmiu dyscyplinach: bocci, bowlingu, pływaniu, bilardzie, tenisie stołowym, goalballu i szachach. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych na Uniwersytecie Zielonogórskim zagrano w bocci i goalballa.

Akademicy odnoszą sukcesy podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS.  Wiktoria Komorowska sięgnęła po dwa złote medale w pływaniu.

Dwa złote medale w stylu klasycznym i w kraulu. To mój największy sukces, jaki osiągnęłam. Nie przewidywałam, że zdobędę aż dwa złote medale, więc radość była ogromna.Wiktoria Komorowska

Paula Irska sięgnęła z kolei po medal Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w bowlingu.

Wystartowało 36 kobiet. Mierzyłyśmy się na wysokim poziomie. Nie spodziewałam się, że wygram. Zawody odbyły się w Częstochowie.Paula Irska

Więcej o sukcesach akademików, a także o Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony był na naszej uczelni w całej rozmowie z W. Komorowską i P. Irską.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X