AZS:UCZELNIA:

Sportowcy nagrodzeni przez władze uczelni. „Nie ma uniwersytetu bez sportu”

Przez cały rok zdobywali laury na imprezach mistrzowskich o charakterze akademickim, a teraz zostali docenieni przez władze uczelni. Sportowcy AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymali listy gratulacyjne rektora.

Za cały rok sportowej pracy dziękował akademikom prof. Wojciech Strzyżewski. Prorektor do spraw studenckich naszej uczelni otrzymał od piłkarzy ręcznych puchar, zdobyty za trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji generalnej.

prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. studenckich UZ: – Już jestem przyzwyczajony, że nasi sportowcy zdobywają kolejne medale i puchary, więc do bogatej kolekcji pana rektora dostawimy ten puchar. Mówiąc poważnie, nie wyobrażam sobie uniwersytetu bez sportu akademickiego i to w znaczeniu nie tylko wyczynowym.

Dla szczypiornistów poprzedni sezon był świetny, bo oprócz trzeciego miejsca w „generalce”  i drugiego miejsca w klasyfikacji uniwersytetów Akademickich Mistrzostw Polski, zagrali też świetny pierwszoligowy sezon jako beniaminek.

Ireneusz Łuczak, trener szczypiornistów AZS UZ: – To był bardzo duży sukces, jechaliśmy tam z wiarą zdobycia dwóch medali. To nam się udało, bardzo jesteśmy zadowoleni i naprawdę więcej nie dało się osiągnąć, bo nad nami były same drużyny, które mają studentów i grają w Superlidze. Chłopaki zrobili maksa.

Sport akademicki to nie tylko gry zespołowe. Listy gratulacyjne rektora odbierali także kolarze, pływacy, przedstawiciele sportów walki, lekkoatleci oraz sportowcy z niepełnosprawnościami, którymi opiekuje się Marta Dalecka. Sekcja ta z roku na rok się powiększa.

Marta Dalecka, trenerka sekcji osób niepełnosprawnych AZS UZ: – zaczynaliśmy trzy lata temu od pierwszych wyróżnień. Była to jedna osoba, potem były cztery, a dzisiaj mam już dziesięć osób wyróżnionych. Dla mnie to bardzo ważne wyróżnienie i docenienie moich sportowców.

Zdjęcia z uroczystości, która odbyła się w Sali Senatu Rektoratu UZ poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: