AZS:

Słowa na powitanie: „macie się zadomowić w I lidze”. Szczypiorniści już trenują

Wakacje dla piłkarzy ręcznych AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego już się zakończyły. No, prawie dla wszystkich, bo Marcin Jaśkowski, który w ubiegłym tygodniu zmienił stan cywilny jest obecnie w podróży poślubnej.

Pozostali wczoraj po raz pierwszy spotkali się na zajęciach, które poprowadzili nowi szkoleniowcy akademików: Ireneusz Łuczak i Łukasz Jacykowski. Zielonogórzanie zostali poddani testom. Więcej na ten temat powiedział nam Marek Kwiatkowski, bramkarz AZS-u.

Wczoraj był dzień testów. Mieliśmy testy sprawnościowe i biegowo-wytrzymałościowe. Od dzisiaj przechodzimy do treningów, które będą odbywały się dwa razy dziennie. Rano i wieczorem. Za tydzień mamy już pierwsze mecze ze sparingpartnerami.Marek Kwiatkowski

Trener będzie miał z czego wybierać, bowiem frekwencja na zajęciach jest wysoka.

Wczoraj było bodajże 21 osób. Nie było Marcina Jaśkowskiego, który dostał tydzień wolnego, gdyż w piątek się ożenił i teraz ma tydzień wolnego na podróż poślubną. Trener Łuczak przywitał nas słowami, że celem jest, żeby się zadomowić w tej I lidze.Marek Kwiatkowski

Pierwszą grę kontrolną zielonogórzanie mają zaplanowaną 12 sierpnia podczas turnieju w Wągrowcu. Pierwszoligowy sezon rusza 9 września. Na inaugurację zielonogórski beniaminek podejmie Real Astromal Leszno.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: