Siatkarze wygrywają i do zakończenia roku pozostaje jedno spotkanie

Zwycięstwem żegnają się w tym roku z własną halą siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy w sobotni wieczór wygrali z Olavią Oława 3:0.

Gospodarze mieli dodatkowego rywala w postaci… problemów ze zdrowiem, które występowały u niektórych siatkarzy. Na parkiecie nie było jednak tego widać, z czego cieszył się zawodnik AZS-u Mikołaj Głowacki.

Cieszymy się, bo nie graliśmy przez to w takim ustawieniu jak zwykle. Dzisiaj wyszło jednak bardzo dobrze i mamy 3 punkty.Mikołaj Głowacki, AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Akademicy sporo problemów mieli jednak m.in. w końcówkach setów. Pierwszą partię wygrali do 22, a w drugim secie przy wyniku 23:23 zakończyli go dwiema skutecznymi zagrywkami. W połowie kolejnej części ponownie odskoczyli i tym razem spokojnie dowieźli rezultat 25:19.

To było trochę śpiące spotkanie, bo graliśmy o godzinie 20. Dużych emocji nie było, ale wygraliśmy każdego seta. Nie pamiętam wyniku pierwszej części, w drugiej wytrzymaliśmy końcówkę. Fajnie, że przewagę w kolejnym secie wypracowaliśmy już w jego połowie.Mikołaj Głowacki, AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Siatkarzom AZS-u do rozegrania w tym roku pozostaje jeszcze jedno spotkanie. W następny weekend akademicy pojadą do Bielawy powalczyć z Bielawianką.

Więcej o tym spotkaniu w Szatni Akademików w poniedziałek o 13:00, w Radiu Index.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – MKS Olavia Oława 3:0