SA: O zwycięstwie, remisie i porażce

W Szatni Akademików były dziś wszystkie sportowe emocje. Radość po zwycięstwie, złość po porażce oraz niedosyt po remisie.

Nadal niepokonani w I lidze futsalu są reprezentanci Persy MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale w niedzielę w Lęborku stracili jednak punkty, remisując z tamtejszym Teamem 5:5. O tym zaciętym, szalonym i momentami dramatycznym spotkaniu opowiadali Maciej Górecki, trener i Remigiusz Chyła, bramkarz akademików.

Dramatyczny przebieg miał też pojedynek szczypiornistów. Rywalem akademików był Mazur Sierpc. Do przerwy AZS prowadził 12:9, ale po przerwie przez kwadrans rzucił tylko jedną bramkę. Na szczęście ostatnie minuty należały do zielonogórzan, z którymi rozmawialiśmy po meczu.

Siatkarze wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Okazją do przełamania było starcie z Sobieskim Żagań. Pierwszego i trzeciego seta zielonogórzanie przegrali na przewagi, drugiego również i ze zwycięstwa, po raz pierwszy od bardzo dawna w hali przy ul. Prof. Szafrana, cieszyli się gracze Artura Chaberskiego.

Szatnia Akademików w każdy poniedziałek o 13:00 na 96 FM. Powtórka o 20:00.