AZS:

SA: Co dalej z futsalistami? Czy to już koniec tej drużyny?

Występ w Final Four Pucharu Polski był ukoronowaniem sezonu dla Persy MOSiR-u AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy przegrali w półfinale z późniejszym triumfatorem zmagań Rekordem Bielsko-Biała 1:10.

Po meczu najpierw była złość, a później zielonogórzanie przypomnieli sobie, jak wielką drogę do finału przebyli. Rekord nie rozgromił tylko I-ligowca z Winnego Grodu. W finale bielszczanie nie dali szans także występującemu w ekstraklasie Słonecznemu Stokowi Białystok, wygrywając 7:1. Finałowy turniej Pucharu Polski, jak również cały pierwszoligowy sezon zakończony na czwartym miejscu podsumował Maciej Górecki. Co dalej z tym zespołem? Tu trener akademików już w tak optymistycznym tonie się nie wypowiadał. Tajemnicą poliszynela jest to, że liderzy AZS-u są na celowniku możniejszych finansowo przeciwników. Posłuchajcie całej rozmowy z Maciejem Góreckim.

Dużo radośniej było w szeregach szczypiornistów. AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonał Sokół Porcelanę Lubianą Kościerzyna, wygrywając 28:24 (17:9). Akademicy wzięli rewanż za pechową porażkę w ostatnich sekundach meczu pierwszej rundy zmagań w Kościerzynie. W I lidze piłki ręcznej już ostatki, AZS-owi do końca zmagań pozostały dwa spotkania, ale teraz majówka. Zielonogórzanie dostali wolne. Kolejny mecz rozegrają dopiero 19 maja.

Szatnia Akademików w poniedziałek o 13:00 w Radiu Index. Powtórka o 20:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: