Piłkarze ręczni kończą sezon ligowy

Szczypiorniści KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zakończyli już rozgrywki pierwszoligowe wygrywając w rzutach karnych z Gwardią Koszalin 3:0. Wiadomo, że z klubem żegna się na razie Maciej Orliński.

Gospodarze znakomicie zaczęli prowadząc w 10. minucie 5:0, a następnie 9:3. Rywale w kilka minut zdobyli aż 5 bramek, co zmniejszyło stratę, ale niewielka przewaga akademików utrzymała się, aż do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron lepszy początek ponownie zanotowali szczypiorniści z Zielonej Góry, Wiele emocji przyniosła bramka na 20:20, gdy Marka Wieczorka pokonał zawodnik z Koszalina Paweł Dzierżawski. Od tamtej chwili rywale akademików wynik mieli przez jakiś czas pod kontrolą, ale prowadząc 25:23 dwie bramki z rzutu karnego zdobył Adam Szarłowicz, co spowodowało remis, który utrzymał się do syreny końcowej. W rzutach karnych oprócz najpopularniejszego sportowca UZ w tym sezonie trafiali jeszcze Maciej Orliński i Maciej Nowicki.

Wróciliśmy z dalekiej podróży, bo w pierwszych dziesięciu minutach nie mogliśmy zdobyć bramki. W drugiej połowie to my byliśmy bliżej zwycięstwa. Końcówkę zawaliliśmy na własne życzenie, zwłaszcza nieskuteczne rzuty na tym zaważyły. Padł remis, a rzuty karne to jest loteria , ale trzeba się cieszyć, że zdobyliśmy punkt na tak trudnym terenie jak Zielona Góra. Piotr Stasiuk, trener Gwardii Koszalin

Z klubem po sezonie żegna się Maciej Orliński, który opuszcza Zieloną Górę po siedmiu latach. Jakie są powody tej decyzji, oraz jak wyglądać będzie jego przyszłość?

Maciej Orliński

O tym kto jeszcze może opuścić klub opowie szkoleniowiec KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Ireneusz Łuczak w “Szatni akademików”. Transmisja w poniedziałek o godz. 13:00 na antenie Radia Index.