Obrona, obrona i jeszcze raz obrona. Szczypiorniści szykują się do II rundy

27 stycznia, wyjazdowym meczem z Forzą Wrocław rozpoczną zmagania w rundzie rewanżowej I ligi szczypiorniści AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na półmetku zmagań akademicy plasują się na 8. miejscu.

Podopieczni Ireneusza Łuczaka w przerwie między rozgrywkami rozegrali dwa sparingi w turnieju Stal Gorzów Handball Cup. Oba przegrane, najpierw z występującą w Superlidze Energą Kalisz 24:34, a następnie z I-ligową Gwardią Koszalin 25:29. O przygotowaniach do drugiej rundy mówi Robert Góral, kołowy zielonogórzan.

Od 2 stycznia zaczęliśmy przygotowania. Jest to bardzo ciężki okres dla nas. Te treningi różnią się od tych w trakcie rundy. Tu jest większe nastawienie na siłę, szybkość i wytrzymałość, a mniej jest zadań taktycznych. Wychodzi z nas takie zmęczenie, ale mamy nadzieję, że po tym wolnym weekendzie wszystko będzie już w najlepszej dyspozycji.Robert Góral, AZS UZ

W piątek AZS sparingowo podejmie u siebie Wolsztyniaka Wolsztyn. Defensywa, to coś, nad czym szczególnie pracowali w trakcie zimowej przerwy od ligi akademicy.

Bardzo dużo obrony, taktyki 5-1, 6-0. Chcemy być naprawdę przygotowani na każdą możliwość, na każdy atak przeciwników, żeby niczym nas nie zaskoczyli.Robert Góral, AZS UZ

Zespół zielonogórzan pierwszy mecz drugiej rundy u siebie zagra 9 lutego. Przeciwnikiem będzie Grunwald Poznań.

Cała rozmowa z Robertem Góralem o przygotowaniach poniżej.