AZS:

Najpierw rywalizacja, potem kolacja. Wigilia w AZS UZ

Rodzina Akademickiego Związku Sportowego działającego przy naszej uczelni jest ogromna. Setka sportowców, działaczy i przyjaciół akademickiego klubu pojawiła się na wieczerzy wigilijnej.

To jedyna okazja, by wszyscy sportowcy spotkali się w jednym miejscu i o jednym czasie. Nie zabrakło podsumowań i rozmów o kończącym się 2017 roku.  Nim akademicy zasiedli do barszczu z uszkami, pierogów czy krokietów, wcześniej przez cały dzień rywalizowali w turnieju o miano „Supersekcji AZS”. Każda ligowa sekcja swoich sił próbowała w innych niż swoja dyscyplina.

Miało to wymiar integracji i zabawy, ale jednak na płaszczyźnie sportowej. W tym roku supersekcją została sekcja siatkówki, z czego się bardzo cieszę, bo to sekcja II-ligowa. Jest tam dużo zawodników, którzy pierwszy rok reprezentują nasz klub. Drugie miejsce zajęła sekcja piłki ręcznej, trzecie ubiegłoroczny zwycięzca, sekcja futsalu. Teraz siedzimy przy jednym wigilijnym stole i podsumowujemy ten rok oraz snujemy plany na przyszłość. Marek Lemański

Plany na przyszłość, to m.in. utrzymanie dotychczasowego stanu posiadania, jeśli chodzi o ligowe sekcje, z których dwie grają obecnie na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zarówno futsaliści, jak i piłkarze ręczni mają doskonałe pozycje w I lidze, z niewielką stratą do czołówki, także myślę, że w przyszłym roku również będą to sekcje I-ligowe. Siatkarze po trudnym początku, wynikającym z tego, że jest to całkowicie nowy zespół, rok zakończyli doskonale. Ponadto powstały nowe sekcje, więc rok oceniamy w samych superlatywach.Marek Lemański

Więcej podsumowań ligowych sekcji AZS UZ już niebawem na portalu wZielonej.pl i w Akademickim Radiu Index. Akademicki Związek Sportowy zrzesza w sumie 21 sekcji.

Poniżej cała rozmowa z dyrektorem biura klubu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X