AZS:Sport

Grunwald pokonuje akademików

WKS Grunwald Poznań po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszy od AZS-u Zielona Góra. Podopieczni Ireneusza Łuczaka po dobrej grze przegrali 30:34.

Pierwsze minuty w miarę wyrównane. Przy remisie 3:3 pewnie niewielu zdawało sobie sprawę, że akademicy tak dobrego wyniku mieć już nie będą. Krzysztof Martyński i Piotr Nowicki dołożyli po jednym trafieniu i zrobiło się 5:3. Od tej pory przewaga wojskowych oscylowała w granicach dwóch, trzech bramek. Pierwszą połowę Grunwald wygrał jednak 15:11.

W drugiej części gry przewaga gospodarzy cały czas była nienaruszalna, choć najbliżej rywali akademicy byli dopiero w ostatnich sekundach, gdzie w kilka chwil zbliżyli się ze stanu 34:28 do 34:30.

Błędne decyzje sędziów i świetna postawa poznańskiego golkipera Piotra Wenty to w skrócie najpoważniejsze przyczyny porażki AZS-u. Warto wspomnieć, że w drużynie akademików z powodów zdrowotnych pauzowali Jędrzej Zieniewicz i Marcin Jaśkowski. Po tym spotkaniu nic nie zmieniło się jeśli chodzi o pozycję Zielonej Góry w tabeli. Akademicy nadal okupują ósmą pozycję mają na koncie 29 punktów.

WKS Grunwald Poznań – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 34:30 (15:11)

Hubert Kuliński, KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Więcej o spotkaniu w poniedziałkowej “Szatni akademików” w Radiu Index o godzinie 13:00.