AZS:

Futsaliści w I lidze? „Czekamy na oficjalnie potwierdzenie”

Gdzie zagra PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego? Futsaliści wygrali lubuską II ligę i czekali na barażowego rywala. Stawką był awans do I ligi. Te plany pokrzyżowała jednak epidemia koronawirusa.

Polski Związek Piłki Nożnej w ubiegłym tygodniu podjął decyzje dotyczące futsalowych rozstrzygnięć. Jednym z nich była decyzja o nagrodzeniu wszystkich drugoligowców awansem, bez rozgrywania spotkania barażowych. Co na to akademicy?

Będziemy czekali na oficjalne stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej określające wymiar tej I ligi, czyli projekt, w którym mielibyśmy wystartować. Kiedy będziemy to wiedzieć, będziemy bardzo konkretnie rozmawiali ze sponsorami i będziemy szukali pieniędzy na start w tej lidze. Myślę, że w czerwcu będzie musiała zapaść decyzja.

W klubie zaczynają myśleć już o kolejnym sezonie. Rozmowy rozpoczęli od sztabów szkoleniowych ligowych sekcji.

Jeżeli chodzi o zespół siatkówki, to tutaj pierwszym trenerem będzie Robert Sokal, natomiast grającym asystentem będzie Robert Bitner. Ta dwójka poprowadzi zespół akademików w przyszłym sezonie ligowym. W zespole piłkarzy ręcznych trenerem pozostaje Ireneusz Łuczak, natomiast ze względu na sytuację, poprowadzi zespół samodzielnie. Bez Łukasza Jacykowskiego.

Dyrektor zapowiedział, że utrzymane zostaną wszystkie dotychczasowe sekcje klubu, które występowały w rozgrywkach ligowych. Więcej o akademickim klubie w całej rozmowie z Markiem Lemańskim. Zobaczycie ją na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: