Faworyt nie zawodzi! Siatkarze kończą rok porażką

Zerowy dorobek punktowy akademików

W zaległym meczu dwunastej kolejki siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego ulegli na wyjeździe Orłowi Międzyrzecz 1:3. Dla obu ekip było to ostatnie spotkanie w tym roku.

Pierwszy set wyrównany do stanu, gdy mieliśmy remis po 8. Wtedy gospodarze odskoczyli na 2 oczka i uzyskali prowadzenie, którego nie oddali wygrywając tę część do 20. Dwa kolejne sety rozpoczęły się od wysokiego prowadzenia zielonogórskiego AZS-u. W drugim Orzeł niemoc przełamał przy remisie po 18 i wygrał 25:23, a w trzecim uległ do 17.

Ten trzeci set to było pokłosie tego, że wygraliśmy drugiego seta, którego w zasadzie powinniśmy przegrać, ponieważ przegrywaliśmy wieloma punktami. Stwierdziliśmy, że jak takiego seta wygraliśmy to wygramy cały mecz i to rozluźnienie nastąpiło w trzecim secie. AZS zagrał fajnie taktycznie i wygrał zasłużenie.Piotr Haładus - kapitan Orła Międzyrzecz

W kolejnej partii zwyciężyło jednak doświadczenie Orła. Podopieczni Marcina Karbowiaka odskakiwać zaczęli po remisie 6:6 i zwycięstwo dowieźli do końca wygrywając 25:20.

W pierwszym secie rywale panowali nad grą, natomiast w drugim wysoko zaczęliśmy i powinniśmy to dowieźć. Proste “flociki” odrzuciły nas od siatki, zaczęliśmy się męczyć w tej grze, końcówka do 23. Trzeci set to już nasza dominacja. Trochę zmieniliśmy taktykę. Wreszcie niektórzy posłuchali mnie i zrobiliśmy krzywdę ich przyjmującym. Czwarty to był set walki. Sędzia przy stanie 22:20 gwiżdże podwójną naszemu rozgrywającemu. Ewidentna pomoc drużynie z Międzyrzecza, bo wynik 23:20 trudno wyciągnąć. Taki gwizdek niweczy walkę dwugodzinną. Ja nie jestem zadowolony z naszej dzisiejszej gry, bo zagraliśmy na 3+.Krzysztof Dobek - trener AZS-u

Święta w lepszych nastrojach spędzą siatkarze z Międzyrzecza, którzy po tym spotkaniu umocnili się na pozycji lidera drugiej ligi. AZS okupuje szóstą pozycję, zdobywając w jedenastu meczach szesnaście punktów.

GKS Bank KS Orzeł Międzyrzecz – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:1 (25:20;25:23;17:25; 25:20)

Cała rozmowa z trenerem AZS-u Krzysztofem Dobkiem i dodatkowa ze szkoleniowcem Orła Marcinem Karbowiakiem poniżej.