AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Dyrektor AZS UZ o piłkarzach ręcznych: Liga centralna celem. W tym roku lub w przyszłym

W programie Szatnia Akademików dziś przegląd dotychczasowych poczynań naszych ligowców. Gościem Radia Index był Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Pierwszoligowi futsaliści po czterech latach wrócili na zaplecze ekstraklasy. Na razie jest ósma lokata i dwa zwycięstwa, jeden remis oraz cztery porażki. W ostatnim spotkaniu zielonogórzanie zremisowali AZS-em UMCS Lublin 3:3.

Ja jestem na ten moment zadowolony. Przed nami trzy spotkania z dolną częścią tabeli. Środek tych rozgrywek jest w naszym zasięgu.

Zielonogórzanie w najbliższą niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Gwiazdą Ruda Śląska. Także w niedzielę i także na wyjeździe zagrają pierwszoligowi szczypiorniści. PKM Zachód AZS zmierzy się w Obornikach Śląskich z Borem. Akademicy mają cztery zwycięstwa i trzy porażki. Lemańskiego pytamy o plany sięgające awansu do ligi centralnej.

Na pewno naszym celem jest ta liga centralna. Czy to będzie ten rok, czy przyszły, na pewno zrobimy wszystko, żeby tam występować. Uważamy, że środowisko w naszym mieście zasługuje na piłkę ręczną na poziomie centralnym. Sponsorzy też te cele znają i przyklaskują im.

Na trzecioligowym froncie rywalizują od tego sezonu siatkarki. Lubuskie Taxi AZS jest obecnie wiceliderem. Marek Lemański mówi, że zespół ma spore możliwości.

Mogę powiedzieć, że potencjał jest ogromny. Zespół gra ze sobą bardzo krótko, a tworzą go głównie juniorki młodsze z młodzieżowych klubów z Kożuchowa i Drzonkowa. Są to kluby, z którymi tworzymy ten projekt. Ostatnia wygrana z liderem z Oławy sprawiła, że urosły nam serca i z dużą niecierpliwością czekamy na sobotni mecz.

Akademiczki w sobotę zagrają z Empirią Orionem Sulechów. Ten mecz o 17:00 w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X