“Do poprawy wszystko, ale wierzę w czwarty mecz!” Rywalizacja z Orłem przenosi się do Zielonej Góry

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego ponownie nie zdobył seta w przegranym meczu z Orłem Międzyrzecz. Kolejne siatkarskie spotkanie półfinału fazy play-off w Zielonej Górze.

Mecz ten niezbyt różnił się od starcia dzień wcześniej, które akademicy przegrali takim samym wynikiem. Początek pierwszego seta zdominowali gospodarze. AZS jeśli się zbliżał to natychmiast odskakiwali zawodnicy Marcina Karbowiaka. Pierwszą partię Orzeł wygrał do 19, a kolejną do 20. Set trzeci to cień szansy na dogonienie rywali. Akademicy prowadząc 11:10 mieli przewagę, którą stracili jednak w kluczowym momencie przegrywając w końcówce 25:27.

Myślę, że oba spotkania nie bardzo się różniły. Wyszliśmy wystraszeni. Tak naprawdę nie wiem dlaczego, przeciwnik jak każdy inny. Można z nim podjąć walkę jak równy z równym. Przede wszystkim sobie nie pomogliśmy. Szczególnie naszym rozkojarzeniem i błędami, a te nas pogrążają.Patryk Rogowski, AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Po spotkaniu miała miejsce ceremonia pożegnania szkoleniowca Orła – Marcina Karbowiaka. Trener po zakończeniu tego sezonu przeprowadza się z powodów prywatnych do Sulechowa.

Oprócz mojej rodziny, zawodników i działaczy wszyscy wiedzieli, że jest to mój ostatni sezon w barwach Orła. Oczywiście prowadzę ten zespół w tym sezonie jak najdłużej. Mam nadzieję, że do finału o pierwszą ligę. W życiu każdego człowieka przychodzi jednak czas na przemyślenia. Nie jest tajemnicą, że zmieniam miejsce zamieszkania na Sulechów. Ilość obowiązków służbowych i prywatnych nie pozwoliłaby mi w stu procentach zaangażować się w klub.Marcin Karbowiak, trener Orła Międzyrzecz

Więcej szczegółów o rywalizacji między Orłem, a AZS-em w poniedziałkowej “Szatni Akademików” w Radiu Index o 13:00.

Orzeł Międzyrzecz – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:0 (25:19; 25:20; 27:25)