AZS wygrywa i jest liderem!

Trwa znakomita seria siatkarzy AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego! Akademicy dzisiaj wygrali swój trzeci mecz w sezonie i są liderem grupy 4 II ligi. Podopieczni Wiktora Zasowskiego w nieco ponad godzinę odprawili bez straty seta Bielawiankę Bester Bielawa.

O takich spotkaniach w siatkarskim żargonie mówi się, że to “godzina z prysznicem”. Zielonogórzanie od początku podyktowali ciężkie warunki rywalom. Mocno zagrywali i byli też bardzo skuteczni w bloku. To pochodna dobrych serwisów. Już na półmetku pierwszego seta trzykrotnie zablokowali jednego z liderów gości Patryka Pruchniewskiego.

O ile o pierwszej, wygranej 25:18 partii można powiedzieć, że było to pewne zwycięstwo zielonogórzan, o tyle już o drugim secie trzeba napisać, że był to nokaut. Rozpędzony AZS oddał rywalom zaledwie 11 “oczek”.

Po takiej partii w szeregi drużyny, która wysoko prowadzi może się wkraść rozluźnienie, ale akademicy z dobrego kursu nie zboczyli. Szybko odskoczyli na kilkupunktowe prowadzenie, a później już tylko kontrolowali losy spotkania, wygrywając trzecią odsłonę 25:19 i cały mecz 3:0.

Bardzo gładko poszedł ten mecz. Nie spodziewaliśmy się. Ten drugi set to była jakaś masakra, właściwie przeciwnik chyba nie wyszedł na parkiet. Rzeczywiście baliśmy się tego trzeciego seta, bo po takim większym zwycięstwie we wcześniejszej partii może się wkraść rozluźnienie, ale wytrzymaliśmy to do końca.<span class="su-quote-cite">Mateusz Ruciński, AZS UZ</span>

AZS objął samodzielnie przodownictwo w tabeli grupy 4 II ligi, a za tydzień powalczy o czwarty triumf w Legnicy z Ikarem.