AZS:Sport

Akademicy w walce o ligowe punkty i zdrowie Galanta

3 mecze, każde ważne z innego powodu, ale wszystkie łączy fakt, że ich organizacja połączona jest z pomocą dla Marcina Galanta. 

Biletem wstępu na każdy mecz będzie cegiełka o wartości 5 lub 10 zł. Dodatkowo można zaopatrzyć się w cegły na wszystkie weekendowe spotkania, za które trzeba będzie zapłacić 10 lub 20 zł. Całe wydarzenie organizowane jest przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, a także Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać.

Niestety 2017 nawróciła jego choroba medulloblastoma, jest to rdzeniak mózgu, który występuje najczęściej u dzieci, stąd u Marcina jest taki problem, że nikt nie chce się podjąć jego dalszego leczenia. Ten guz został ponownie wycięty, ale takich osób nie zostawia się bez terapii, bez dalszego leczenia. W Polsce aktualnie nie ma lekarza, który podjąłby się tego leczenia, więc Marcin chciałby kontynuować terapię w niemieckiej klinice. Na to potrzeba jednak bardzo dużo środków, dlatego my się dołączamy i chcemy zebrać pieniążki, które mu pomogą realizować ten cel. Dawid Piechowiak, kierownik biura KU AZS UZ

Cegiełki ulgowe przeznaczone są dla uczniów, studentów i emerytów za okazaniem ważnych dokumentów. Dodatkowo w trakcie meczów dostępni będą wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze do puszek. Cała akcja zostanie przeprowadzona podczas najbliższego weekendu w hali przy ul. Prof. Szafrana 6. Więcej o spotkaniach tutaj.

 Więcej o sprawie można dowiedzieć się tutaj. Jest tam również dodatkowa możliwość pomocy.

Cała rozmowa z kierownikiem biura KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego poniżej.

Dawid Piechowiak

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: