AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Akademickie Mistrzostwa Polski ostatnim aktem sezonu. Szczypiorniści ze srebrem

Piłkarze ręczni Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobyli srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów Akademickich Mistrzostw Polski. Nasz zespół na Śląsku w klasyfikacji generalnej uplasował się na szóstym miejscu.

Impreza zakończyła sezon. Zmagania w finale AMP podsumowaliśmy w Szatni Akademików wspólnie z naszymi zawodnikami. Huberta Kamińskiego pytamy, czy to duży sukces i czy można było ugrać coś więcej.

Jak najbardziej, szczególnie dla mnie, bo to były moje pierwsze mistrzostwa. Wywalczyliśmy srebro, pokazaliśmy charakter, zostawiliśmy dużo serca na boisku. Takie turnieje rządzą się swoimi prawami. Myślę, że szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej też jest bardzo dobrym wynikiem.

Już wcześniej nasz zespół zakończył ligowe zmagania. AZS uplasował się na siódmym miejscu w I lidze. Jak będzie wyglądał skład zielonogórzan w przyszłym sezonie? Na pewno zabraknie Huberta Kulińskiego, który przenosi się do Legnicy. Decyzję kolegi komentował Adrian Franaszek.

Hubert chce się rozwijać i stąd transfer do Legnicy, która zagra prawdopodobnie w I lidze centralnej. Nie jest to duża niespodzianka. Myślę, że zastąpimy Huberta. Mamy wielu ambitnych zawodników. Może nie będziemy mieli wielu liderów, ale będziemy silni jako drużyna.

Wciąż nie wiadomo, jaki kształt będą miały rozgrywki po reformie. Zielonogórzanie cały czas czekają na szczegóły w tej sprawie. Cała Szatnia Akademików do zobaczenia na wZielonej.pl.

Skład reprezentacji UZ w piłce ręcznej: Tyberiusz Chałupka, Adrian Franaszek, Szymon Gołębiowski, Maciej Hady, Wojciech Hrycak, Jakub Jaszczuk, Hubert Kamiński, Kacper Kiersnowski, Szymon Kobeszko, Hubert Kuliński, Michał Pawlisz, Jakub Siedlecki, Bartosz Więdłocha, Kacper Łukaczyn. Trener: Ireneusz Łuczak, Cyprian Kociszewski.

Piłkarze ręczni nie byli jedynymi, którzy zdobyli medale na Akademickich Mistrzostwach Polski w miniony weekend. Złoto w klasyfikacji uniwersytetów przywieźli tenisiści stołowi w składzie: Daniel Jokiel, Łukasz Wachowiak, Szymon Marciniak oraz Kamil Nalepa. Brąz w biegach przełajowych wywalczył Jakub Wawrzykowski, a trzy “krążki” z wody wyłowili pływacy, którzy są studentami naszej uczelni. Dwa srebrne medale wywalczył Filip Beberok, a jeden, brązowy Paulina Lach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00