LUBUSKIE:TEATR

Yasmina Reza ponownie w Lubuskim Teatrze. Czas na “Sztukę” [USŁYSZ TEATR]

Budowa Sceny Lalkowej Lubuskiego Teatru nabiera tempa, cały czas trwa projekt “Przestrzenie Sztuki”, trwają próby do nowych spektakli. To tylko kilka z dobrych wiadomości pochodzących zza kurtyny teatru.

Wszystkie ważne informacje dla miłośników teatru przekazujemy wam w każdy wtorek o 12:30. W blokach startowych jest kolejny projekt, bowiem na afisz wraca Yasmina Reza, której sztuka “Bóg Mordu” świetnie przyjęła się w naszym teatrze. Teraz widzowie zobaczą “Sztukę” w reżyserii Roberta Czechowskiego.

Często znajomi zadają mi pytanie, kiedy mówię, że robimy sztukę Rezy, ale jaką sztukę? No właśnie “Sztukę” To znany tekst, komedia bardzo przewrotna, bardzo inteligentna, bardzo błyskotliwa. Rzecz w skrótcie o trzech przyjaciołach z których jeden kupił biały obraz na białym tle za ciężkie pieniądze.

 

Jeden z przyjaciół nie może się nadziwić, że drugi kupił tak drogi obraz. Cała ta historia staje się pretekstem do opowieści o sztuce nowoczesnej, o snobizmie czy o tym po co człowiekowi jest sztuka. Główne role zagrają Wojciech Romańczyk, James Malcolm oraz Robert Kuraś.

Którzy się przyjaźnią. Ciągle ich proszę, przypominam, ale coraz mniej muszę, bo widzę że bardzo ładnie to realizują. Nikogo nie grajcie. Wyobraź sobie Wojtku, że to ty kupiłeś taki obraz, a ty Robert zadajesz mu pytanie jak mogłeś kupić taki obraz za tyle pieniędzy mając tak małe zarobki.

 

 

Grają bardzo prawdziwie, sama sztuka zapowiada się dynamicznie, a premiera planowana jest na 4 marca

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X