InformacjeKSIĄŻKA:KulturaZIELONA GÓRA:

Romeo i Julia trzydzieści lat później…

O tragedii prawdziwej kochanków z Werony, duńskim hygge i nowej autorskiej płycie opowiada Halina Bohuta- Stąpel.

 
Na co dzień bizneswoman, ale również artystka, która działa w  Stowarzyszeniu Jeszcze Żywych Poetów. To dzięki niej zielonogórzanie mogli poznać 33 minuty w Zielonej Górze, czyli w połowie drogi, bo przetłumaczyła historię Karl von Holtei’a. Dzięki niej i  kilku zapaleńcom historia przerodziła się później w pomysł filmu, a resztę już znacie. Premiera i wielki sukces. Tym razem Halinka wydała parodię wielkiego dzieła Szekspira. Dlaczego akurat wybrała tego twórcę?

o fascynacji Szekspirem

Historię Julii i jej ukochanego znają wszyscy, ale tym razem autorka decyduje się na inną wersję.Co by było, gdyby przeżyli? Czy historia kończy się szczęśliwie?

o pomyśle na parodię

Niezbyt trzeźwy Romeo i Julia, która waży sto kilogramów – wyobrażacie to sobie? Posłuchajcie fragmentów parodii Haliny Bohuty- Stąpel.

fragment Romea i Julii. Tragedii prawdziwej autorstwa H. Bohuty-Stąpel

Niesamowity tekst, przy którym możemy się uśmiechnąć, ale i oddać refleksji. Dodatkowe brawa dla autorki za język.

o języku parodii

Kilka lat temu “tragedia” wystawiana w naszym mieście, teraz doczekała się wydania książkowego.W związku z tym czeka nas wydarzenie.Niedługo, o czym na pewno poinformujemy, odbędzie się wieczorek o ciekawym tytule.

o pomyśle na wieczór autorski i nowej płycie

Autorska płyta z własnymi tekstami, to kolejna niespodzianka Halinki, ale nie ostatnia. W najbliższym czasie w Pro Libris pojawi się ciekawy artykuł. Ostatnio jest moda na hygge, czyli duńskie pojmowanie szczęścia. Skąd pomysł na taki temat?

o artykule i duńskim hygge

O tej prostej filozofii życia porozmawiamy niebawem z Halinką na naszej antenie, o czym na pewno poinformujemy.

A reszta jest milczeniem– skoro już tak Szekspir dzisiaj rządzi!

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00