KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Znasz baśnie ze świata „Harry’ego Pottera”? Poznaj je w „Norwidzie”! [Norwid Movie]

Na książkach z serii „Harry Potter” wychowały się całe pokolenia czytelników. Jedna z publikacji autorstwa J. K. Rowling znalazła się nawet w kanonie lektur szkolnych jako lektura uzupełniająca. Dla uczniów, którzy są fanami przygód młodego czarodzieja, w bibliotece Norwida odbywał się konkurs wiedzy o uniwersum Harry’ego Pottera. Teraz bibliotekarze proponują im wydarzenie literackie – głośne czytanie fragmentów książek.

Czym jednak zaskoczyć osoby, które cykl o Harrym Potterze znają od deski do deski? Bibliotekarze znaleźli na to sposób.

Zaskoczyć może tutaj fakt, że nie będą to książki, o których większość z nas wie, które zna, które były ekranizowane. W tym przypadku będziemy czytać sobie baśnie, konkretnie „Baśnie Barda Beedle’a”. Jeśli ktoś jest mocno zaczytany w literaturze Harry’ego Pottera bądź pamięta z filmu tę część, kiedy jest mowa o trzech braciach, którzy mieli swoje artefakty (jednym z nich była peleryna niewidka), to pewnie wie, o czym będzie mowa. Właśnie te baśnie, trzy z wielu baśni, będziemy czytać.

Głośne czytanie fragmentów „Harry’ego Pottera” odbędzie się 26 października w mediatece Góra Mediów. Na stronie biblioteki pojawi się materiał w formie wideo z wydarzenia. Więcej na ten temat usłyszycie w audycji „Norwid Movie”, którą prowadzi Magdalena Faron.

mat.prasowe
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00