KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Z książką na leżaku albo na zabawie z rodziną. Spędź te wakacje z „Norwidem”!

W wakacje zarezerwujmy sobie wtorki i czwartki na spotkania w bibliotece Norwida. Wojewódzka książnica przygotowała wiele propozycji, nie tylko związanych z literaturą. Zaprasza do siebie zarówno dorosłych czytelników, jak i dzieci oraz całe rodziny.

Z początkiem lipca wystartuje cykl „Letnia Czytelnia Norwida”. W każdy wtorek o 10:00 na patio biblioteki przy al. Wojska Polskiego bądź w galerii będą organizowane zabawy plastyczne, muzyczne czy teatralne dla dzieci.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 lipca o godzinie 10:00. Wakacje rozpoczniemy teatrzykiem kamishibai, po którym odbędą się warsztaty plastyczne pod tytułem „Zwierzaki cudaki, czyli różne techniki w krainie Pippi”. Oprócz warsztatów plastycznych będą odbywały się warsztaty literackie i muzyczne. Będzie również wakacyjne spotkanie z Krainą Eksperymentów, ale także rodzinny turniej literacki „Jeden z dziesięciu”. A na zakończenie wakacji – trochę więcej ruchu, czyli Animal Flow. To trening i zabawa ruchowa inspirowana ruchami zwierząt. Trening poprowadzi Michał Wyszyński.

Liczba miejsc na wtorkowych warsztatach jest ograniczona, obowiązują więc wcześniejsze zapisy. Z kolei w czwartki najmłodsi skorzystają z oferty biblioteki bez wychodzenia z domu. W mediach społecznościowych „Letniej Czytelni Norwida” przygotowane będą zagadki, wirtualny kurs rysowania czy warsztaty rękodzieła.

Wykonamy sowę, torbę według autorskiego projektu, zakładki dobre do wszystkiego (o czym, mam nadzieję, się przekonamy), decoupage. Po obejrzeniu filmów instruktażowych, które zamieścimy online i dzięki którym dane filie będą mogły pozdrowić swoich czytelników, będzie można wykonać prace samodzielnie. Po wykonaniu zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie, aby efekty swojej pracy zaprezentowali nam w postaci krótkich filmików. I tu mogę zdradzić tajemnicę: najciekawsze wykonania nagrodzimy.

Biblioteka włącza się również w serię imprez „Lato Muz Wszelakich”. W tym roku jego hasło to „Artyści zielonogórscy – zielonogórzanom”, dlatego gośćmi spotkań autorskich będą twórcy związani z miastem i województwem lubuskim. Będą promować swoje najnowsze książki.

Naszym gościem będzie dr Grzegorz Biszczanik – znany zielonogórski historyk, regionalista, filokartysta, który ostatnio napisał książkę pod tytułem „Nieznane twarze Zielonej Góry”. Tę rozmowę będzie prowadziła pani dr Izabela Korniluk. 30 lipca zaprosiliśmy dwóch przedstawicieli bardzo lubianego, znanego kabaretu Hrabi: Dariusza Kamysa i Łukasza Pietscha, do rozmowy o niedawno wydanej książce „Hrabi. Duszkiem tak!”.

W bibliotece zagoszczą również nasi bardowie: Andriej Kotin i Piotr Bukartyk. Wszystkie spotkania z autorami książek będą się odbywać w wakacyjne czwartki o 18:00, zarówno w sali im. Janusza Koniusza, jak i wirtualnie. Pamiętajmy, że przy udziale na żywo obowiązują nas miejscówki.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00