KULTURA:

Twórcze eksperymenty, nauka aktorstwa… Edukacja w Lubuskim Teatrze w pigułce

Edukacja teatralna w Lubuskim Teatrze odbywa się na wielu polach. Warsztaty aktorskie zwieńczone wspólnym spektaklem czy niedawno otwarte Laboratorium Twórcze to tylko część inicjatyw. Łączy je jedno – to inicjatywy społeczne, które służą ludziom w każdym wieku.

Co daje edukacja teatralna? Odpowiada Emilia Adamiszyn:

To są cele, które niekoniecznie polegają na zdobywaniu doświadczeń artystycznych. Bo na przykład w ramach naszych działań edukacyjnych prowadzimy spotkania dla rodzin – dzieci i ich opiekunów. To jest kontakt z żywym słowem, z bajką czytaną. Po czym następują warsztaty plastyczne, zabawy, gry aktorskie. I tutaj celem jest stworzenie takiej sytuacji, gdzie wszyscy współpracują ze sobą, ale w taki bardzo kreatywny sposób.Emilia Adamiszyn

W tym roku, poza warsztatami dla dzieci i młodzieży, teatr organizuje konsultacje dla osób, które chcą zdawać egzamin do szkoły aktorskiej. Zajęcia prowadzą Marta Frąckowiak i Alicja Stasiewicz.

Podczas ferii zimowych odbywały się natomiast jedne z pierwszych zajęć w ramach Laboratorium Twórczego – eksperymenty twórcze na bazie spektaklu „Kopciuszek” i „Akademia Pana Kleksa”. Teatr przeprowadził z dziećmi m.in. warsztaty kleksografii i dyskusję o tym, jakie problemy poruszają te przedstawienia.

W najbliższym czasie teatr planuje natomiast rozbudować lekcje teatralne, np. o zajęcia z emisji głosu. Poniżej całość rozmowy z Emilią Adamiszyn.

Emilia Adamiszyn

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00